Bugun...


Hakan ŞİMŞEK


facebook-paylasHalkımızın derdi bizim derdimizdir.NEYİNE SENİN DOĞALGAZ HACI
Tarih: 13-09-2018 14:14:00 Güncelleme: 13-09-2018 14:18:00


NEYİNE SENİN DOĞALGAZ HACI

Sevgili okurlarım,Epeydir kalemi elime almadığım günler sonrası sizlere hep güzellikler aktara durayım diyerekten Sevgi ve saygılarımı sunarak selamlıyorum.

Değerli okurlar,başına gelmeyince yaşamayınca bizler ne kadar da anlatılsa bazı olguları öğrenemiyoruz.İllaki başımıza gelcek,bir taraflarımız acıyacak,sonrası hah ,bu böyleymiş diyeceğiz.

Evet bu gün de öyle oldu.Malum İscehisar’yenilenme geleceğe taşınmanın yoğun yaşandığı bir dönem de,Heryer bir hareketli pir hareketli,Dolar,Euro derken maşallah uyanıklarda zamları yapıştırınca olan bize oldu.sana oldu.Ona oldu.oldu vesselam.

Vatandaş kara kara düşünüyor bir taraftan,Evde bir dert,işte bir dert,Arkadaş kime dokunsan dünya derdi var. Boşuna dememişler.

“Derdi dünya olanın,Dünya Derdi olur “ diye.

Hırslarımız ve geleceğe dönük duygu ,düşünce ve tasalarımız bizlere dert oldu,olmaya devam edecek,gerek geçmiş seçimler,gerek gelecek seçimler bizlere çok seyler kaybettirdi.kazanan kazandı.Bizler yine çok çalışmaya rızık kazanmaya devam edelim diye koşturuyoruz.

İscehisar da  bu zamanlarda yenilenmeye çalışıyor.Sonbaharla dökülen yapraklar ile birlikte şehrin çehreside değişmek için gün sayıyor.bahardan önce ilçede bir uyanış için çalışmalar her alanda sürüyor.

Bu alanların bir tanesi de ilçemize büyük nimet olarak getirilen DOĞALGAZ .Yöneticilerimiz çok uğraştı.Heryere gelmesi götürülmesi iyi güzel diye bizde düşündük.

Belli periyotta çalışmalar ile mahallelerin belirli bölümlerine,belirli sokaklarına bu hatlar çekilmeye devam ediyor.Bu işler yapılır iken vatandaş İscehisarlının bazı evlerine hat çekilmiyor.Kutu konulmuyor.tabiki vatandaş isceli naspın Doğalgazı bilirbilmez.benim eve çekilmedi.bana Doğalgaz bağlanmadı.Gelmedi gitmedi.ver coşkuyu.

Bu İscehisar da Ev yapmak kimine göre kolay kimine göre ölüm.Yapanlara bakıyorum bazıları yarım yamalak biran evvel yaptığı beton eve girerken,Bazılarıda eski evlerini elindeki imkanlar çerçevesinde yenileyip yaşamını sürdürmenin peşinde olduğunu hep gördük görmeyede devam edeceğiz.Biz Altı bitirmeden üstü bitirmenin peşinde olduğumnuz müddetçe bu böyle devam edecek.

Hal böyle olunca bu Doğalgaz işine bakan kişi firma her nedersek artık,bizim mahalleleri evleri kişileri bilir bilmez elindeki kroki mi diyelim,haritamı diyelim,kazarlar döşerler yalanyanlış kapatır giderler.İsceli vatandaş da bozulan yoluna mı yansın.Yapılan hizmete mi sevinsin.

Beton Evi olmadığına mı yansın.Yoksa Atadan dededen kalan yurdunu ayakta tutmnak için kara örtü denilen evde durduğuna mı üzülsün.

Madem bu doğalgaz geldi,Herkesin evine çekilsin.Yanacak odlumu beton evde cayır cayır yanar,kara örtüde yanar. Ey benim İscehisarlım Napcan doğalgaz alıpta.Senin evin uygun değil doğal gaz kullanmaya. Sen önce Karaörtü evlerini beton yapta sonra ben doğalgaz yakacam de.

Devlet o kadar masraf etsin.para vercek vatandaş İscehisar lının evi uygun değil de kutusunu bağlama,hattını çekme .Yolunu boz .Seveyim sizin doğalgazınızı.Tüpgaz yetmiyormu vay benim İscehisarlım.

Gün ola harman ola. Bu İscehisar da Herşey güzel olacaksa benim insanımı anlayan benim insanıma sahip çıkan,bu iscehisarı bilmeyen heryeri kazıp tezekli tarlaya döndürüp bırak gidenlerin ellerine bırakmayın sevgili yöneticilerim.

Bu İscehisar dan para kazanan insanlar,biz buyuz bizi böyle kabul edip işimizi yapın.Kömürün tonunun 1500 olduğu bir yerde kim doğalgaz yakmak istemez,tüpün 100 tl olduğu yerde kim doğalgaz yakmak istemez.

Bağlayın şu doğalgazı da vatandaş yaksın.Ha bağlamazsanızda kışın yaklaştığı şu gelen günlerde naspın Kömür odun devam edeceğiz hep birlikte .

Bu Beton evlerde ve Karaörtü evlerde doğal gaz kullanımına bir çözüm acilen getirilmelidir.Devlet büyüklerimizin bu konuyu görmelerini ve vatandaşlarımıza güzel kapılar açmalarını istirham ediyoruz.

Ve yine diyoruz ki her şey güzel olacak.Esenkal İSCEHİSAR…Bu yazı 4700 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • İSCEHİSAR MANZARALARI
  İSCEHİSAR MANZARALARI
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. İSCEHİSAR MANZARALARI
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
  Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 • İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
  İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 • Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
  resim yok
 • GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
  resim yok
 • Halk eğitim kurs
  resim yok
 • HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
  HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
 1. Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 2. İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 3. Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
 4. GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
 5. Halk eğitim kurs
 6. HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
VİDEO GALERİ
YUKARI