Bugun...


Hakan ŞİMŞEK


facebook-paylasBİR İSCEHİSAR İLÇESİ VE 26 KAYMAKAM
Tarih: 05-09-2019 11:35:00 Güncelleme: 05-09-2019 11:35:00


BİR İSCEHİSAR VE 26 KAYMAKAM

Öyle bir yer ki burası, zafer meydanlarına fabrikalar eken, Ekonomik kalkınmayı büyüten, Girişimci bireyleri ile İlçeye hayat veren, Toprağında Bereket, Jeotermal suyunda şifa, Yer altında madenleri bol ve insanlarında ahde vefa olan güzel memleketimiz İscehisar…

 

Bizi yaşamın temiz mi desem, tozlu topraklımı desem çilekeş yollarında tekeri patlak bir aracın gidişi gibi gideceğimiz sonsuzluk yolculuğunda da ilerletmeye devam ediyor. İscehisar ilçemizde yaşam şartları kimine göre çok güzel ve kolay iken kimine göre de dipsiz kuyulardan su çekmek kadar zor maalesef.

 

1952 yılında Belediye olan ilçemiz, Büyüklerimizden dinlediğimiz kadarı ile küçük bir yer olup etrafı kavak ağaçları, Bahçelerde meyve ağaçları ile herkesin bağında bahçesinde vakit geçirdiği bir yer olduğu söylenirdi. Teknolojik gelişmelerden önce ilk mermer ocakları açıldığında, o zamanın iş verenlerine beni de işe götür diyen büyüklerimizin, sabahın erken saatinde dağa odun kesmeye giden kestiği odunu şehirde satıp evine çocuklarına ekmek almak için çabalayan, gün doğmadan mermer ocaklarının yolunu tutan dedelerimizin memleketinde yaşıyoruz. Madenler insanımıza çok paralar kazandırdı. Bu paralar kazanılırken dışarıyı gören insanlar buraya döndüklerinde buraya yenilikler kazandırmak için çok gayret sarf ettiler Madencilikteki getiri ile şehirde değişme bekleyen insanlar, yeteri kadar bu değişimi memleketimize zamanında taşıyamadılar. Muhtarından, Belediye Başkanına Her yönetici İlçeye bir şeyler kazandırmayı düşündü. Kimileri ellerindeki imkanlar ölçüsünde bunu gerçekleştirdi. Kimileri büyük ailelerin etkisinde kaldı yapamadı, Kimileri de bura yıkılacak dedi yıktı, yapılacak dedi yaptı.Geçmiş yöneticilerimize Allah tan Rahmet diyorum. Mekanları Cennet olsun.

 

 İscehisar bu günlere ulaştıysa ellerini taşın altına koyan duyarlı insanların gayretleri ve öz verili çalışmaları ile ulaştı. Herkesin söylediği, Hakan Bu Memlekete Para önce girdi. Medeniyet geç geldi.

 

Peki  Paranın girişi bizi medeniyetsizleştirdimi ? hayır.

Olan birşeye biz kapımızı açamadık, açmak istemedik. Dışarıda ki güzellikleri İscehisar'a taşımada geç kaldık. Bunu her alanda görüyoruz. Zamanla bazı yenilik ve güzellikler memleketimiz İscehisar'a taşınsa da eksikliklerimiz çok. Bu eksikliklerimiz nasıl tamamlanacak? Başkanlar ve Mülki İdare amirlerimiz ile vatandaşlarımızın desteği ile herşey güzel olabilir. Bu konuda 1987 yılında ilçe olan ve İlk kaymakamı 1988 yılında göreve başlayan ilçemizde kaymakamlarımıza bence çok iş düşmektedir. Lakin 1987 yılından 2019 yılına kadar memleketimize asil ve vekil olmak üzere 26 kaymakam gelerek görev yapmıştır. İşin şaşırtıcı tarafı, incelediğimde Memleketimizin tam bir "kaymakam yetiştirme okulu" olduğunu gördüm. İlçemize tayin olan Kaymakamlarımızın ilçede bir yıl ile iki yıl arasında görev yapmış olduklarını gördüm ve düşünmeden edemedim. Bu insanlar bir yılda yada iki yılda ilçeyi mi tanısınlar? Kurumları mı tanısınlar ? İnsanları mı tanısınlar ?siyasetcilerimi tanısınlar ?

 

Geldiklerinde Hoş geldin ziyaretleri, arkasından iadeyi ziyaretler derken hadi bakalım tayin. Bu arada çiçekçiler iyi iş yapıyor …

 

Bizim İscehisarımız Güzel insanlara, Büyük bir iş alanına ve Ekonomiye can veren bir değere sahiptir. Güzel yöneticilere kalıcı yönetime, ilerleyen İscehisar'a ihtiyacımız var, sosyal yaşama ihtiyacımız var. Bu Ekonomiyi ve İscehisarı İleriye taşıyacak uzun süre görev yapan kaymakamlara ihtiyacımız var. Bize, bizi eğitimden tutun, iş kolları ile bürokrasi varlığı ile İlçeye yenilik katacak gücü kuvveti ve heybeti ile sırtlanacak yöneticilere ihtiyacımız var.

 

Tecrübeli insan Hayata Değer katar ,insanlara değer katar… İscehisarımıza hizmet için gelen Kaymakamlarımız çalıştılar çabaladılar, Projeler yaptılar, emek sarf ettiler. Bu projeleri hayata tam geçirecekleri vakit çalışma süreleri dolarak ilçemizden ayrildilar. Belki eksiklikleri, bekli de fazlalıkları vardı. Tanıdığım değerli Kaymakamlarımız ve Geçmişte hizmet etmiş kaymakamlarımız hep öz verili çalışmışlardır buna eminim. Hizmet edenlerin ellerini öpüyorum.

 

Burdan bu yazımızı okuyan insanlara, Değerli Cumhurbaşkanımıza,vekillerimize, değerli insanlarımıza sesleniyorum. İscehisar’ı odun ve taştan ibaret bir yer olarak görmeyiniz, kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, işcisi ve emekcileri ile "Biz İscehisarız". Tecrübeli bizi ileriye taşıyan yöneticilerimizin olmasını istiyoruz. 32 yıllık ilçemizde her yıl Kaymakamlarımız değişmesin. Projeleri ve ufukları ile vizyonları ile İscehisarı her alanda bir İscehisar yapacak Mülki idare amirlerimiz olması dileklerim ile İlçemizde görev yapan Bütün Kaymakamlarımıza teşekkür ediyor. Hepsine sağlık ve sıhhat diliyorum. Bir kusurumuz oldu ise de Affola. Selam ve saygı ile esen kal İscehisarım….

 Bu yazı 30459 defa okunmuştur.

Mustafa ÖZSARI / 05-09-2019 13:28

Gayet başarılı bir metin olmuş lakin abi 26 kaymakam derken daha çok içerik beklerdim. Onların hakkında, bu insanlar neden bukadar kısa süre içinde gitmiş mesela... Daha detaylı araştırma olabilirdiFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • İSCEHİSAR MANZARALARI
  İSCEHİSAR MANZARALARI
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. İSCEHİSAR MANZARALARI
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bu su nerden geliyor
  resim yok
 • Afyonda, Mermerin Başkenti iscehisar da Kaplicaya gittik.
  resim yok
 • Camilerde dezenfektan nasıl yapılır diye baktık.
  Camilerde dezenfektan nasıl yapılır diye baktık.
 • Rıdvan Türe Şarkı
  Rıdvan Türe Şarkı
 • 18 YIL SONRA Grand Theft Auto: Vice City [GTA5MODS]
  18 YIL SONRA Grand Theft Auto: Vice City [GTA5MODS]
 • PANCAR ALDIM BİR MEYDANDAN
  PANCAR ALDIM BİR MEYDANDAN
 1. Bu su nerden geliyor
 2. Afyonda, Mermerin Başkenti iscehisar da Kaplicaya gittik.
 3. Camilerde dezenfektan nasıl yapılır diye baktık.
 4. Rıdvan Türe Şarkı
 5. 18 YIL SONRA Grand Theft Auto: Vice City [GTA5MODS]
 6. PANCAR ALDIM BİR MEYDANDAN
VİDEO GALERİ
YUKARI