Bugun...


Hakan ŞİMŞEK


facebook-paylasBüyüdükçe sorunlarınız artıyor.neden mi Hayat bir Dağ
Tarih: 19-06-2019 18:48:00 Güncelleme: 19-06-2019 18:48:00


Büyüdükçe sorunlarınız artıyor.neden mi Hayat bir Dağ

Taşına toprağına kurban olduğumun memleketimin güzel insanları,epey oldu.Sizlerle bir yazı paylaşmayalı,kafa takıldı yine yazayım dedim ve Allahın Rahmeti Bereketi üzerinize olsun.Güzel insanlarım.

Gelelim takıntılarımıza,nedir bunlar,niye takılıp kalıyoruz.Ne var takılcak dediğnizi duyar gibiyim sanki.Hayat ta karşılaştığımız olumsuzluklar ve bazılarına göre doğru bize göre yanlış ifadeler bizi takıntı ya sevk ediyor.Allah bizleri Kainatın en güzel varlığı olarak yaratmış,Herşeyin en üstünü kılmış.Çok şükür etmemiz lazım… Allaha şükürler olsun.

Beynimizin içindeki sesler,içimizdeki dürtüler,vesveseler vesaire bizi bunlara sevk ediyor.Gençler yaşlılar,büyük küçük herkes te olan bu duygular rahat bırakmıyor.

Gençlerimize bakıyorum.Kimileri çok kaygılı,kimileri çok kararlı,kimileri toplumdan kopuk,kimileri aileden kopuk.Teknolojik olduk.Aynı ortam da elimizde telefon  …Telefondan konuşur olduk.Yazışır olduk.Bir birimizi aramaya korkar olduk. Ne biçim iş bu.

İnsanlar hep dertli,kafasına bir kar yağmış herkesin eritmeye çalışıyor.Herkesin bir gemisi var dümenin başında kimileri rotayı çizerken ,kimleride Hırçın hayat denizinde Sandalla yol almaya çalışıyor.Bu nasıl kader.Engin denizler bir sandalla aşılırmı.Aşılmaz.Uzun yolculuklar için azık ve İyi bir binek şarttır günümüzde.

Şimdi…

Hayat Yolculuğuna başlamış güzel insanlar.Hayatın manasını niçin yaşadığımızı ,neler yaşayacağımızı ve sonun hepimiz için aynı olduğunu biliyormuyuz.

Allahın bizler için takdir ettiği Kader yazısına razımıyız. O halde daha ne isteriz ki bırakın kendinizi yaradana,Kaza ve Kader bizler için Hayatı dolu dolu yasayın.Sabah erken kalkın,Günü dolu yaşayın.Geç kalkarsanız gün çabuk geçer. Ne çabuk akşam oldu derken bişey yapamadık bu günde dediğimiz olduğu zamanlar olur.

Geçen günlerimizi biliyoruz.Anı yaşıyoruz.yarında şunu yapacağız şu borcu ödeyeceğiz.Şu evi yapacağız.Şu arabayı alacağız derken Allah Hayırlısını versin sağlık sıhhat versin demek daha makbul.

Herşey zamanı gelince olacak.Rabbimiz ol diyecek,Olacak sebebsiz olacak.Kendinizi Allaha bırakın .

Allah Bize yeter dostlar.

Gençler….

Büyüdükçe sorunlarınız artıyor.neden mi Hayat bir dağ ,Yüksek bir tepeye benzer,hayal edin bir tepeyi uzaktan bakın…

Çıkarken çok zorlanırsınız.belli bir noktaya kadar sizleri sevdikleriniz taşıyabilir.bazende birlerinin sırtında çıkarsınız. Çıkarken çok zorlanırsınız.Zirve derler ya hah işte orası bin bir zorluklşa geldiğiniz yada çaba sarfetmeden geldiğiniz yerde manzara kimine göre seyre doyum olmaz bir olgudur.Güzellikler zirvede dir. Burda Sabır çok önemlidir.Sabır eden bu tadı çıkarır.Her yöne dönün bakın manzara ne kadar güzeldir. Deniz,Daglar,Hayatın güzellikleri daha neler neler…hayali bile güzeldir. Şimdi iniş daha kolay dır sizler için belki inmek istemezsiniz.Lakin Hayatın kaidesi bu dur iniş…

Bu inişte tecrübeli insanlar sizler olacaksınız ve kazanımlarınızı bir köprü edasıyla aktaracaksınız.Sizleri dinleyenlere,nasihat isteyenlere. İşte Kitaplar ,Ansiklopediler geçmişten günümüze arşivler bunun için var insan için…

Hayatınızı güzel yaşayın,Selamlaşın ,Arayın,aranın.Büyüklerin Hayır duasını alın.Dua edin.

Dualarda olmak dileği ile…

İnsanların En Hayırlısı,İnsanlara Faydası olandır.

Esen kalın Dostlar…..Bu yazı 2644 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • İSCEHİSAR MANZARALARI
  İSCEHİSAR MANZARALARI
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. İSCEHİSAR MANZARALARI
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
  Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 • İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
  İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 • Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
  resim yok
 • GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
  resim yok
 • Halk eğitim kurs
  resim yok
 • HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
  HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
 1. Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 2. İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 3. Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
 4. GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
 5. Halk eğitim kurs
 6. HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
VİDEO GALERİ
YUKARI