Bugun...


Hakan ŞİMŞEK


facebook-paylasKAZA VE KADER HAKAN ŞİMŞEK
Tarih: 04-10-2018 11:38:00 Güncelleme: 04-10-2018 11:38:00


KAZA VE KADER HAKAN ŞİMŞEK

Selamün Aleyküm, Sevgili Dostlar  Değerli okurlar.İscehisarımızın ve Dünyanın güzel insanları Rabbim sizlere Sağlık ve Sıhhat versin diyerek bu yazımda sizlere zamanın ötesine nasıl bir anda geçip sonra nasıl kaldığım yere döndüğümü dilimin döndüğünce anlatmaya ,kelimelerle tarif etmeye çalışacağım.

Günlerden havanın güzel olduğu bir Çarşamba ,her sabah olduğu gibi dua ve besmele ile kapıdan çıkıyoruz.Rabbim hayırlı bir gün olsun diye işe gidiyoruz.Herkes gibi bizlerde yaşamak için bir işle meşgul olmanın ve Rızkımızın peşinden gidiyoruz.

Öğle arası oluyor. Tabikii yemek zamanı beslenmek lazım.Eve doğru yol alıyorum.malum yol çalışmaları nedeni ile bazı yollarımız kapalı bizde nasıl olsa gelen giden olmaz deyip yolu ortalamış gidiyoruz.Hemen hemen İscehisar da herkes akraba ,hısım,arkadaş,eş dost, Bir arkadaşımız arabaya binerken gözümüz takılıyor selamlaşıyoruz. Yolumuza devam ederken ;

Üçbilemedin beş saniye geçmeden kendime biri arkamdan şaka yapar gibi sırtımdan öyle bir itiyor ki …

Aman Allahım Hiç yaşamadığım bir zaman dilimi içinde öyle bir hız aldım ki. Kim bu arkadaş bu derece habersizce beni kakan (iteleyen) diye aklımdan bir düşünce geçiveriyor.Ama o hızla ben kollarımı etrafa açarak bir momentum yaşıyorum ve o enerji benim ağzımdan yüksek bir ses ile Ahhhhhhhhhhhhhhhh diye çıkıyor.

Ha bu arada ellerimde 2 birinde ,iki birinde  dört yumurta var. İki tl verdim aldım.Öğlen yemeği bizim  J

O inilti ile önce dizlerimin üstüne,sonra ellerimin ve yüz üstü kapaklanır iken başım arkaya dönmesin mi,işte o anda arkan arkan üzerime gelen bir araç gördüm tabiî ki bu arada ben uçmaya devam ediyorum dostlar.

Ve yerle buluşuyorum.sırt üstü geldim tekerle aramda bişey kalmamış.o an aklıma gelene bakın kendimi kenara atayım hiç olmazsa altında kalmayım ayaklarımdan geçserse geçsin diye geçti içimden. Tam o sıra etraftaki hanımlar beyler,komşularımın bağrışları ile araç durdu. Sonrası biraz şok yaşadım bana su vermişler ,kendisine gelsin diye herkes bişeyler yapmış.Bir kalabalık toplanmış gözümü açtım güneşte kapa gözlerini dercesine tepeden bana sıcak ışıklarını vuruyor. Biraz kendime geldim iyiyim çok şükür… Yok kalkma ne olur ne olmaz sıcağı sıcağına bişey anlaşılmaz diyen dostlar. Evet doğru sıcağı sıcağına bişey…

Ne ara Ambulans geldi beni sedye ile aldılar,Dikkatli bir şekilde hastaneye götürdüler ben hastaneye varmadan,Arayanlar soranlar hısım akraba eş dost.. Sağlık muayenelerimimden sonra ufak tepek yara bere ile çok şükür yaradanımıza verilmiş sadakamız varmış…

Ayaktayız iyiyiz..

Ne zaman ne olacağımız belli değil dostlar.İmanımızın şartı olan kaza ve kader hayatımızın her anıonda bizlerle heryere gidiyor.

Bir bakıyorsun varsın.bir bakıyorsun nerdesin.hayat çok kısa geriye dönüp baktığında çok şeyler yaşatır hayat.Bir anda da bitebilir bizler Kaderimizin bize sunduğu zaman diliminde ki yolculuğumuzu en iyi şekilde yaşama ve değerlendirme amacında olmalıyız.

Bu duygu ve Düşüncelerle gerek yayalar,gerek taşıt sürücüleri çok dikkatli olmalıyız.Kazanın küçüğü büyüğü olmaz.yaralanan  ve geride kalan insanların ne yaşadıklarını merak edebilirsiniz.Ölenler ise bilinmez ama belki çok acı çektiler belki hissetmediler. ACI ve Ateş DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR.

O yüzden sizlerden Rica ediyorum,Küçüklerim,Büyüklerim Gözünüzü dört açın. Bu acıları yaşamayın.Yaşatmayın.Sizleri sevenleri üzmeyin

Ve son olarak Sıcağı sıcağına bazı olgular yapılır iken bu tür vakalarda Hastaneye muhakkak gidin kontrollerinizi yaptırın.

Yüce yaradanımıza her zaman şükürler ederek sizlere sağlık sıhhat ve afiyetler dilerim.

Yaşamak ve yaşatmak güzel. Bu anlarımda yanımda olan yakinen ilgilenen,Arkadaşlarımıza ,dostlarımıza,ziyaret eden ,telefon eden ,mesaj atan herkese teşekkürü borç biliyorum.Sizle benim dünyamın vazgeçilmez güzelliklerisiniz.

ESEN KALIN İSCEHİSAR VE CAN DOSTLARBu yazı 4110 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • İSCEHİSAR MANZARALARI
  İSCEHİSAR MANZARALARI
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. İSCEHİSAR MANZARALARI
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
  Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 • İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
  İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 • Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
  resim yok
 • GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
  resim yok
 • Halk eğitim kurs
  resim yok
 • HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
  HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
 1. Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 2. İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 3. Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
 4. GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
 5. Halk eğitim kurs
 6. HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
VİDEO GALERİ
YUKARI