Bugun...


Hakan ŞİMŞEK


facebook-paylasHERŞEY GÜZEL OLACAK. CAMİLER DE ÇOCUK OLMAK.
Tarih: 26-06-2016 03:37:00 Güncelleme: 26-06-2016 04:10:00


CAMİLER DE ÇOCUK OLMAK.

Değerli okuyucularımız,İscehisarlımız,tanıdık, tanımadık gülyüzlü Allahın değerli insanları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Ramazan Ayında olmamız nedeni ile ve okulların tatil olması üzerine,Erkek ve Kız çocuklarımıza yönelik Kur’an kurslarında eğitimler başladı.Kurslarımızda Gerek İmamlarımız gerekse öğreticilerimiz İslam dininin ve Yüce kitabımız Kuranı Kerim’in ilk harfleriile okunuşunu çocuk yüreklere sabır ve sevgi ile nakşediyorlar.Camii ortamında dersler veriliyor,Camilerimizin herbiri birbirinden güzel.Camilerimizi hep birlikte hayırsever insanlarımız ve Devletımızın yöneticilerinin emekleri ile güzelleştiren insanlarımız var ve varolacaklardır.

Çocuklarımız Camilerimize ayrı bir güzellik katıyorlar,Geçenlerde bir kursumuzu ziyaret ettik,Vardığımızda bizimçocuklar teneffüs yapıyorlardı.Camii avlusunda ayrı bir güzellik,içeride ayrı bir güzellik.Bazıları oyun oynarken dışarıda bazılarıda ders tekrarı yaptığı gözümüze çarptı.Hocalarımız çocuklarımızı okadar sahiplenmişler ki çocuklar etrafında fır dönüyor.Bu kadar hocalarımızın,çocuklarca sevildiğinide gördük.Kapıdan girerken biryazı gözüme çarptı.”Camide çocuk cıvıltıları,meleksesleridir.”Bir anda camide Melekleri gördüm cıvıl cıvıl.Çocuk olmak istedim.

Hangi Camiye gidersem etrafta çocuklara bakıyorum.Cünkü Melekler görüyorum.Saf temiz günahsız varlıklar.Hiç onlara kızılabilir mi?Bağrıla bilir mi?.İnsan ne kadar mutlu olur çocukları camiye gittiğinde namaz kıldığında,Kur’an okuduğunda değil mi? Dostlar.


Peygamberimiz çocukları çok severdi. Hem kendi çocuklarına hem de karşılaştığı bütün çocuklara sevgi, şefkat ve merhametle davranırdı. Onları sevmekle kalmaz kucaklayıp öper, yanaklarını okşar hatta oyunlarına katılarak onlara duyduğu sevgiyi açıkça gösterirdi.
Torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin için; “Onlar benim dünya- dan (öpüp kokladığım) iki güzel kokularımdır.” (Buhârî, “Mena- kıb”,22) buyurmuşlardır. Hz. Peygamber bir gün torunu Hasan’ı öptü, bunu gören Akra’ b.Habis; “Benim on tane çocuğum olduğu halde hiçbirini öpmedim.” dedi. Bunun üzerine Peygamberimiz (s.a.s.) ona baktı ve “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz” (Buhârî, “Edeb”,18) buyurdu.

Evet. Peygamberimiz (s.a.s.) “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz”ne güzel buyurmuş.Rabbimizin merhametinden faydalanmak için gönüllerimize merhamet tohumlarını ekelim.Küçükten Büyüğe herkesi sevelim.Sevilelim.Kucaklaşalım.Enson kiminle kucaklaştık bir düşünelim.Selamlaşmak ve kucaklaşmak nelere kadirdir.Çocuklarımızla kucaklaştığımızda meleklerle kucaklaşıyoruz.Sevdiğimizde melekleri seviyoruz.

Demem o ki çocuklarımızı sevelim.Onları anlamak için çocuk olmamız o yaşlara dönmemiz gerekir.yapabilirmiyiz.evet yaparız yeterki isteyelim.

İlçemizde de on tane camimiz var.Dediğim gibi çocuklar yoğunlukta ister istemez sesleri çıkıyor.Çoğu daha yaşitibari ile tam olarak hayatın ,Sevginin saygının bilincinde değiller,bu yüzden bazı olguları Anne baba olarak anlatmalı,Camiye birlikte gitmeli,Camide çocukları üzmemeliyiz.Onlar ne görürse hafızalarına onu kayıt ediyorlar.Küstürürsek ömür boyu cezasını çekemeyiz. Bu yüzden Camilerimizi ve Çocuklarımızı sevelim.Meleklerimizi camiye küstürmeyelim.Sevgili dostlar.

Allahın evinde Çocuk olmak dileği ile Ramazanınız bereketli olsun.Sağlıcakla Kal İscehisar…

Hakan ŞİMŞEK

26.06.2016 03:40Bu yazı 5494 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • İSCEHİSAR MANZARALARI
  İSCEHİSAR MANZARALARI
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. İSCEHİSAR MANZARALARI
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
  Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 • İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
  İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 • Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
  resim yok
 • GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
  resim yok
 • Halk eğitim kurs
  resim yok
 • HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
  HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
 1. Hayvan Heykeli Nasıl Yapılır ?
 2. İscehisar Halk Eğitimi Merkezinin mozaik kursunda
 3. Bu Fuar'a gidiniz.İscehisar ' destek olunuz.İzleyin Buyurun
 4. GİRESUNLULAR ŞEHİTLİĞİ
 5. Halk eğitim kurs
 6. HACI SÜLEYMAN SELEK ÇOK PROĞRAMLI LİSESİNDEN
VİDEO GALERİ
YUKARI