Bugun...İSCEHİSAR KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ…
Tarih: 05-06-2015 12:13:20 + -


İscehisar Kaymakamlığı Ödüllü Satranç Turnuvası ödül töreniyle son buldu. Törene, Kaymakamımız Sayın Al Altınkaynak, , Jandarma Komutanı İlyas Erdoğon, Belediye Başkanı Mustafa Çibik,Gençlik ve Spor Bakanlığı Mali İşler Daire Başkanı İsmail Gedikli, İl Spor Müdürü Zeki Kuş, TSF il Temsilcisi Alptuğ Akyıldız İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü, şube müdürleri, daire müdürleri ve çok sayıda davetli sporcu ve sporcuların aileleri katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 05-06-2015 12:13

İSCEHİSAR KAYMAKAMLIĞI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ…

İscehisar Kaymakamlığı Ödüllü Satranç Turnuvası’nda Afyonkarahisar ile birlikte birçok il ve ülkeden toplam 160 satranç sporcusu yarıştı. Ayrıca Gürcistan ve Azerbaycan ’dan da uluslararası düzeyde Grand Master (GM) satranç sporcuları da turnuvaya katıldı. 3 kategoride dereceye giren 15 sporcuya; para ödülü ve madalya verilirken özel teşvik ödülü kapsamında yerel sporcular da ödüllendirildi. A kategorisinde 1600 elo / ukd üstü sporcular, B kategorisinde 1599-1201 elo/ukd arası sporcular ve C kategorisinde 1200 elo/ukd altı 2002-2008 doğumlu sporcular katıldı.

 

Turnuvayı değerlendiren TSF İlçe Temsilcisi Kadir Kargı; turnuvamızın başından sonuna kadar hazırlanışı ve uygulanışı ile organizasyonun içeriği hakkında bilgi verdi. “Kaymakamımız Sayın Altınkaynak'a, sponsor Adnan Demirel’e ve turnuvaya katkı sunan herkese çok teşekkür ederim”dedi.

 

TSF İl Temsilcisi Alptuğ Akyıldız ve Mali İşler Daire Başkanı İsmail Gedikli’nin konuşması ardından organizasyonda ev sahipliği yapan Demirel Şirketler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Demirel de bir konuşma yaptı.

 

Kaymakamımız Sayın Ali Altınkaynak ise; “ İscehisar Kaymakamlığı Ödüllü Satranç Turnuvamızın sonuna geldik. Ben tekrar bu ödül törenine katılımınızdan dolayı hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum. Bundan sonra da bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İscehisar da ilk defa uluslararası nitelikte bu kapsamda bir organizasyonun olması ilçemiz için büyük bir kazanç. Çok büyük katılım oldu. çok sayıda ilden ve ülkeden sporcular bu turnuvaya katıldı. Bunun uluslararası bir etkinlik olmasından da öte satranç sporuna hepimizin destek olması lazım. Gençlerimizi derslerinden, eğitimden, gerçek hayattan koparan bilgisayar oyunlarından kurtarmamızın; gerçekten bir yolu da bu tarz zihin sporlarına gençlerimizi yönlendirmektir. Biz bu yıl ve önümüzdeki yıl da satranç turnuvasını uluslararası bir nitelikte turnuvaları daha da geliştirerek, bütün desteğimizi sağlayarak inşallah gerçekleştireceğiz. Ben bu organizasyonda emeği geçen en başından bu ödül törenine kadar sporcusundan, hakemine kadar bütün ekibe gerçekten şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından turnuvada görev yapan hakemlere teşekkür belgeleri Kaymakamımız Sayın Ali Altınkaynak tarafından takdim edildi.

 

Konuşmaların ardından ödül törenlerine geçildi. Bayan ve yerel sporculara teşvik ödülü İş Adamı Adnan Demirel tarafından verildi. A Kategorisinde 5. olan Murat Yelligedik’e 500TL, B Kategorisinde 5.olan Umut Ireker’e 100 ve C Kategorilerinde 5. Olan Semanur Bakan, Burak Bakan, Özgür Altun Taylan’a 200TL para Ödülü verildi. Ödüllerini İl Spor Müdürü Zeki Kuş ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Gürbüz tarafından verildi.

 

A Kategorisinde 4. olan Ramazan Söyek 750TL, B Kategorisinde 4.olan Furkan Akça 150 ve C Kategorilerinde 4. Olan Hasan Yanardağ’a 250TL para ödülü verildi. Ödüllerini Mali İşler Daire Başkanı İsmail Gedikli tarafından verildi.

 

A Kategorisinde 3. olan Orkhan Eminov 1.000 TL, B Kategorisinde 3.olan Murat Kurt 500 ve C Kategorilerinde 3. Olan Ali Karakaya’ya 350TL para ödülü verildi. Ödüllerini Belediye Başkanı Mustafa Çibik tarafından verildi.

 

A Kategorisinde 2. olan Gıorgi Bagaturov 1.250 TL, B Kategorisinde 2.olan Hüseyin İlhan 750 ve C Kategorilerinde 2. Olan Yagız Yılmazoğlu’na 500 TL para ödülü verildi. Ödüllerini Jandarma Komutanı İlyas Erdoğan tarafından verildi.

 

A Kategorisinde 1. olan Kıvanç Haznedaroğlu 1.750 TL, B Kategorisinde 2.olan Muhammed Sadık Aslan 1.000 ve C Kategorilerinde 1. Olan İsa Samed Demir’e 750 TL para ödülü verildi. Ödüllerini Kaymakamımız Ali Altınkaynak takdim etti.

 

Ödül Töreni verilen kokteylin ardından sona erdi.
Editör: Hakan ŞİMŞEK

Bu haber 34115 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YUKARI