Bugun...İSCEHİSAR ESNAF ODASINDAN TOPLANTI
Tarih: 26-01-2015 21:07:11 Güncelleme: 30-01-2015 11:12:11 + -


İscehisar esnaf odası 30 ocakta esnaflarımıza faizsiz kredi ve girişimciler ve ustalar elele güç ver ekonomiye isimli konferans düzenliyecek.

facebook-paylas
Tarih: 26-01-2015 21:07

İSCEHİSAR ESNAF ODASINDAN TOPLANTI

Esnafa Faizsiz Kredi Uygulaması Başladı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaflar ile yeni girişimcilere sıfır faizli kredi uygulamasının başladığını söyledi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, esnaf ve sanatkârlara kredi kefalet kooperatifleri aracılığıyla kullandırılan kredilere ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı’nın 21.01.2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla esnaf ve sanatkârlara büyük kolaylık sağlayan kredi uygulamalarının hayata geçtiğini söyledi.

Bakan Canikli, “Esnaf ve sanatkârlarımızın beklentileri sonrasında Sayın Başbakanımız tarafından müjdelenen uygulamalar Bakanlar Kurulumuzun konuyla ilgili kararı ile hayata geçti. Böylece el dokumacılığı, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilen geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyetini sürdüren esnaf ve sanatkâra pozitif ayrımcılık yapılacak. Bu meslek erbabının 2015 yılında kullanacağı kredilerin faizinin tamamı Hazine tarafından karşılanacak, esnafımızın cebinden faiz ödemesi çıkmayacaktır. Bu kolaylık unutulmaya yüz tutan bu mesleklerde faaliyet göstermek suretiyle kültürel ve sanatsal değerlerimizin dünden bugüne yeni kuşaklara aktarılmasında köprü işlevi görenlere Hükümetimizin gösterdiği vefanın bir göstergesidir” dedi.
Editör: Hakan ŞİMŞEK

Bu haber 2584 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

YUKARI